Zakup gotowej spółki

Wpis

poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Czy spółka cywilna może rozliczać się liniowo?

Według zasad podatku liniowego podatek płaci się od różnicy pomiędzy kwotą osiągniętych przychodów z działalności gospodarczej, a kwotą uzyskania tych przychodów. W takim przypadku zawsze stosuje się stawkę w wysokości 19%. 

W ramach działalności spółki cywilnej możliwe jest rozliczanie się na podstawie spółki cywilnej. Będzie on opłacany przez wspólników, a wyliczany na podstawie dochodu spółki. Wspólnicy są uprawnieni do wyboru formy opodatkowania dochodów bądź przychodów podatkiem PIT. Kolejno rozliczają się przed fiskusem z dochodów spółki w odpowiedniej proporcji według ich udziału w zyskach.

Co ważne, gdy wspólnik spółki cywilnej wybierze opodatkowanie dochodu w formie podatku liniowego spowoduje, że ten sam typ opodatkowania będzie musiał zostać zastosowany dla prowadzonej przez niego działalności.

Możliwości skorzystania z podatku liniowego nie będą mieli wspólnicy spółki cywilnej, którzy w ramach prowadzonej działalności wykonywali czynności na rzecz pracodawcy w ramach stosunku pracy.

 

podatek_liniowy_sc

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
tomtom.koziol
Czas publikacji:
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 14:36

Polecane wpisy